Zadajesz sobie pytanie –biegać rano czy też wieczorem? Która pora dnia jest lepsza by prowadzić efektywny trening? Okazuje się, że bieganie rano szybciej odchudza, zaś wieczorem zmniejsza poziom stresu i sprawia, że sen staje się głębszy i lepszy.
Określ swój cel treningowy
Zanim zaczniesz biegać i wybierzesz porę na trening zastanów się, jaki jest twój cel ćwiczeń. Pora dnia ma bowiem zasadnicze znaczenie jeśli chodzi o efekty w sporcie.
Zalety biegania rano
Bieganie rano sprawia, że poprawia się praca metabolizmu, dlatego też jest bardziej skuteczne, jeżeli chcemy stracić kilka zbędnych kilogramów. Oczywiście musimy odpowiednio ustawić tętno wysiłkowe. Bieganie rano pobudza do pracy cały organizm, dlatego organizm jest dotleniony oraz zwiększa się krążenie krwi. Poranny trening poprawia, także pracę
jelit i żołądka, normuje się ciśnienie krwi, zaś serce mocniej pompuje krew. Najbardziej istotne jest to, że poranny joging przyśpiesza metabolizm. Pamiętajmy jednak, aby przed treningiem zjeść niewielkie śniadanie i nie wykonywać go na czczo. Bieganie rano poprawia także pracę mózgu, przez co polepsza procesy myślowe.
Zalety biegania wieczorem
Bieganie wieczorową porą również ma ogromne efekty, gdyż przede wszystkim redukuje poziom stresu. Jest, więc świetny na zakończenie przepełnionego dnia pracą. Wieczorem mamy również więcej czasu na trening, dlatego nie musimy stresować się, że nie zdążymy do pracy. Jeżeli pod uwagę weźmiemy bieganie a odchudzanie musimy wspomnieć, że efekty są nieco mniejsze, ponieważ organizm traci największą ilość kalorii właśnie rano.