Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?
Zdrowie

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Praca zawodowego kierowcy jest ogromnym wysiłkiem fizycznym. Jest to zawód, który wymaga ogromnej koncentracji. Jej skutkiem jest często napięcie mięśni, które z czasem doprowadza do bóli kręgosłupa. W tym wypadku najważniejsza jest profilaktyka, bowiem chory kręgosłup to nie tylko zwyrodnienia, czy wady postawy, ale i zaniżona odporność, problemy trawienne, czy zaburzenia układu krążenia. Warto więc w tej sytuacji sięgnąć po poduszkę ortopedyczną do siedzenia.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia – co daje?

Przede wszystkim odciąża nasze plecy. Dzięki niej nasze mięśnie pozostając w pozycji siedzącej nie ulegają zastygnięciu. Właściwości poduszki umożliwiają ich ciągły masaż. Wszystko to dzięki gumowym wypustkom, które wpływają na nerwy czuciowe. Poduszki ortopedyczne więc są idealne dla kierowców, których praca wiąże się nieraz kilkunastogodzinnym przebywaniu za kierownicą. Tego typu poduszki zmniejszają ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Ponadto powinni korzystać z nich Ci, którzy chcą popracować na równowagą ciała i koordynacją ruchową.

Dodatkowe informacje?

Poduszki ortopedyczne do siedzenia zalecane są również sportowcom, gdzie minimalizuje się ryzyko kontuzji, oraz osobom w starszym wieku, gdzie dzięki nim mogą uniknąć wielu upadków. Tego typu poduszki są praktyczne, można z nich korzystać w pracy i domu. Są też wygodne i łatwe w utrzymaniu.

Kierowco, dbaj o siebie

Poduszka ortopedyczna to jeden z elementów którym może pomóc sobie zawodowy kierowca. Istotne jest również wprowadzenie kilku nawyków. Warto więc poświęcić 15 minut przed trasą na krótką przebieżkę, podskoki, czy wymachiwania rękoma. Zalecane też są przystanki co 1,5 godziny w czasie których warto się rozciągnąć i dotlenić. Stanie w korku również można wykorzystać na rozprostowanie rąk.

Jeśli chodzi o ćwiczenia – te również można wykonać z pomocą poduszek ortopedycznych. Wiele praktycznych przykładów zazwyczaj podanych jest w zestawie z poduszką.

źródło: https://www.sissel.com.pl/webpage/czy-warto-stosowac-poduszke-ortopedyczna.html