Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?
Zdrowie

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną?

Bardzo wiele osób narzeka na ból kręgosłupa zwłaszcza w okolicy szyi i obręczy barkowej. Dzieje się tak dlatego, że w czasie siedzenia, chodzenia czy spania zachowujemy nieprawidłową pozycję kręgosłupa. Poduszka ortopedyczna pozwala zmęczonemu w trakcie dnia kręgosłupowi na odpowiedni odpoczynek a także świetną regenerację w trakcie snu. Stosowana regularnie poduszka ortopedyczna, nie tylko niweluje ból i schorzenia kręgosłupa, ale także im zapobiega. Tym samym warto stosować ją profilaktycznie.

Kto powinien korzystać z poduszki ortopedycznej?

Poduszkę ortopedyczną określamy jako produkt, dzięki któremu w czasie snu nasz kręgosłup cechuje się prawidłowym, niewymuszonym ułożeniem. Poduszkę ortopedyczną powinno stosować się jeśli:

  • Profilaktycznie dbamy o swój kręgosłup,
  • Cierpimy na zespoły bólowe kręgosłupa,
  • Borykamy się z zespołami przeciążenia kręgosłupa
  • Dyskopatie
  • Napięciowe a także migrenowe bóle głowy
  • Zaburzenia snu
  • Chroniczna bezsenność
  • Chcemy zapewnić sobie zdrowy i komfortowy sen

Zasadnicze cechy poduszki ortopedycznej

Poduszki ortopedyczne, które są wysokiej jakości oraz posiadają certyfikat cechują się specjalnym wyprofilowaniem, dzięki któremu możliwe staje się podparcie odcinku szyjnego kręgosłupa. Wyjątkowy kształt poduszki sprawia, że możemy w łatwy sposób odciążyć mięśnie, a także zapewnić im adekwatną regenerację.

Każda certyfikowana poduszka ortopedyczna jest wynikiem wieloletnich prac, a także badań i doświadczeń lekarzy, ortopedów, a także fizjoterapeutów i neurologów. Kiedy śpimy na tradycyjnej poduszce wówczas nasze mięśnie nie odpoczywają. Możemy więc borykać się zarówno z bólami kręgosłupa, rozszerzającymi się schorzeniami, jak i bezsennością. Niewłaściwie dobrana poduszka może również przyczyniać się powstawania dolegliwości bólowych a także wszelkiego rodzaju chorób w pozostałych odcinkach kręgosłupa.

Odciążenie kręgosłupa, a zwłaszcza odcinka szyjnego, co możliwe jest jeśli korzystamy z poduszek ortopedycznych sprawia, że możemy zapobiec skutecznie dolegliwościom bólowym całego kręgosłupa i zadbać o jego górny odcinek. Poduszka ortopedyczna, która jest regularnie stosowana zmniejszy odczuwany przez nas dyskomfort, upora się z napięciem kręgosłupa, a także zapewni nam relaksujący i zdrowy sen. Co więcej wskazana jest zarówno w leczeniu dyskopatii, jak i profilaktycznie, aby jej zapobiec.

Prawidłowo wyprofilowane poduszki ortopedyczne

W obecnych czasach troska o kręgosłup jest szczególnie ważna. Ogromna ilość osób prowadzi siedzący tryb życia, a to prowadzi do szeregu różnorodnych schorzeń w obrębie kręgosłupa. Jeżeli będziemy spać na poduszce ortopedycznej, wówczas zapobiegniemy chorobom, a także wspomożemy ich leczenie. Poduszki idealnie sprawdzają się jako wspomaganie ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Poduszka wspomaga owe zabiegi, a dodatkowo zapewnia nam zawsze odpowiedni wypoczynek oraz powrót do dotychczasowej sprawności. Dzięki niej nasz organizm jest o wiele bardziej zregenerowany i prawidłowo funkcjonuje.

W jaki sposób dobrać poduszkę ortopedyczną?

Istnieje ogromna ilość różnorodnych poduszek ortopedycznych, co sprawia, że czasem trudno wybrać dla siebie ten właściwy. Poduszki różnią się rozmiarem, wyprofilowaniem, przeznaczeniem a także materiałem, który je wypełnia. Zanim więc wybierzemy poduszkę adekwatną dla naszych potrzeb, warto zapoznać się z kilkoma modelami, a przede wszystkim poznać zdanie specjalistów. Polecamy sklep Omedika.pl.

Pod uwagę powinniśmy wziąć przede wszystkim budowę naszego ciała. Osoby o szerszych barkach z całą pewnością potrzebują większej i wyższej poduszki, aniżeli osoby o drobnej budowie ciała. Obecnie na rynku są również poduszki o profilowanej wysokości, dlatego jedna może być przydatna dla wielu osób. Zastanowić się powinniśmy również nad materiałem, który wypełnia poduszkę, aby była nie tylko wygodna i komfortowa, ale aby służyła nam wiele długich lat. Warto wybrać poduszki z certyfikatem, ponieważ cechują się one najlepszą jakością.