Zdrowie

Poduszka ergonomiczna do siedzenia

Praca przed komputerem, czy za kierownicą samochodu, to praca, która mimo siedzącego trybu wymaga od nas ogromnego wysiłku fizycznego. W przypadku zawodowych kierowców warto podkreślić, że ich zawód wymaga ogromnej koncentracji, a co za tym idzie maksymalnego napięcia mięśni. Niestety, taki stan rzeczy dość szybko odbija się na zdrowiu kręgosłupa. Początkowe bóle i uczucie sztywności może doprowadzić do poważniejszych schorzeń, grunt więc, by do nich nie dopuścić. Właśnie w tym celu na rynku pojawiła się między innymi poduszka ergonomiczna do siedzenia.

Czym jest poduszka ergonomiczna?

Poduszka ergonomiczna do siedzeniaZadaniem poduszki ergonomicznej jest przede wszystkim poprawę prawidłowej sylwetki w czasie siedzenia. Tego typu poduszki mają bardzo dobry wpływ na kręgosłup. Stymulują one ruchy krążków międzykręgowych. Tego typu poduszki wyposażone są w stymulujące komórki nerwowe, oraz mięśnie wypustki. Oprócz medycznego zastosowania poduszki ergonomiczne do siedzenia są bardzo wygodne, w tym zapewniają dodatkowe podparcie dla mięśni. Ponadto posiadają właściwości masujące nasz kręgosłup, dzięki czemu też nasze plecy zostają odciążone. Poduszki ergonomiczne są doskonałym rozwiązaniem zarówno w pracy, jak i w domu.

Kierowco, siedź z głową

Jak już wyżej zostało wspomniane praca kierowców wiąże się z ogromnym napięciem mięśni, które wynika między innymi z koncentracji. W przypadku zawodowych kierowców muszą się oni liczyć z nawet kilkunastogodzinnym siedzeniem dziennie. W związku z tym jeżeli wiesz, że czeka Cię taka podróż, to poświęć około 15 minut przed podróżą na krótkie przysiady, podskoki, przebieżki, czy proste wymachiwania rękoma. Ponadto nie zapominaj o przestankach przynajmniej co 1,5 godziny. Co ciekawe – nawet stanie w korku możesz wykorzystać na rozciągnięcie wolnych, zastygniętych mięśni.

Proste nawyki, które staną się aktywnością fizyczną

Powiedzieliśmy sobie o zawodowych kierowcach, ale wśród osób prowadzących siedzący tryb pracy są też między innymi pracownicy biurowi, którzy większość czasu spędzają przed komputerem. W ich przypadku ważne jest, aby wolny czas przeznaczyć na jak największa ilość ruchu. W związku z tym jeśli Twoje miejsce pracy znajduje się blisko domu, transport samochodem warto zamienić na krótki spacer. Ponadto chociażby w domu warto poświęcić choć 15 minut dziennie na przysiady, czy popularne „brzuszki”. Oczywiście każda aktywność fizyczna powinna być podejmowana z rozsądkiem tak, by nie doprowadzić do kontuzji.