poduszki medyczne
Zdrowie

Poduszki medyczne do siedzenia – w domu i w pracy

Długie godziny spędzane w pozycji siedzącej w biurze przed komputerem czy też za kierownicą są bardzo męczące. Niemniej jednak nie należy wskazywać tylko i wyłącznie na  owo zmęczenie. Poza tym bowiem również mowa jest o sytuacji bardzo niebezpiecznej dla zdrowia człowieka, dla jego kręgosłupa. Pozycja siedząca jest dla kręgosłupa najgorszą z możliwych i powoduje, że może dochodzić do jego skrzywienia, do powstawania nadmiernych obciążeń, do ściśnięcia poszczególnych kręgów oraz krążków międzykręgowych.

Schorzenia wynikające z siedzenia

W efekcie dochodzi do różnych schorzeń, jak chociażby rwa kulszowa. Jeśli dana osoba nie podejmie odpowiednich działań wystarczająco szybko, to efektem tego dojdzie do bardzo poważnych i nieodwracalnych zmian w strukturach kręgosłupa. Dlatego też warto jest podjąć pewne działania. Na pewno rozwiązaniem nie będzie rezygnacja z pracy, ale pewna zmiana nawyków już jak najbardziej wchodzi w grę. Jednym z bardzo dobrych pomysłów na to jest sięgnięcie po specjalistyczną poduszkę medyczną dla osób siedzących. Można tutaj mówić o podkładkach pod odcinek lędźwiowy jak również o poduszkach, o podkładkach sensomotorycznych. W tym względzie są to produkty, które pozwalają na uzyskanie większego komfortu siedzenia.

Profesjonalne podkładki

Podkładki pod odcinek lędźwiowy są polecane osobom spędzającym bardzo wiele godzin za kierownicą, a poduszki sensomotoryczne są szczególnie polecane osobom spędzającym wiele godzin za biurkiem na fotelu, który nie zawsze zapewnia odpowiednią pozycję. Poza zastosowaniem specjalistycznej poduszki bardzo ważne jest na pewno to, aby od czasu do czasu wstać i co nieco się poruszać. Taka kilkominutowa gimnastyka na pewno znacząco pozwoli w uzyskaniu większej świeżości oraz ograniczy możliwość wystąpienia skrzywienia kręgosłupa. Poduszki medyczne do siedzenia powinny posiadać stosowne certyfikaty, gdyż bez nich nie można mieć żadnej pewności odnoszącej się do ich skuteczności działania. Poduszki medyczne do siedzenia nie są bardzo drogie i bez wątpienia jest to również ważny aspekt dla każdego. To jednak jest inwestycja we własne zdrowie, które wszakże jest jedną z najważniejszych wartości dla człowieka.

Gdzie kupić poduszki medyczne

Poduszki medyczne do siedzenia warto kupować w specjalistycznych sklepach medycznych. W tych miejscach można liczyć na profesjonalne doradztwo, a poza tym w tym miejscu po prostu można mówić o produktach, co do których oryginalności oraz skuteczności działania nie można mieć żadnych wątpliwości. Takie poduszki i podkładki powodują właściwe podparcie poszczególnych odcinków kręgosłupa i ich odciążenie. W ten sposób nie dochodzi do powstawania nadmiernych naprężeń, a człowiek czuje się bardziej zrelaksowany. W tym względzie chodzi zarówno o to, aby leczyć istniejący ból i jego przyczyny jak i o to, aby zapobiegać różnym trudnym sytuacjom, aby zapobiegać bólowi pleców.