Poduszka ortopedyczna do spania
Zdrowie

Poduszka ortopedyczna do spania

Zdrowy sen to podstawa, aby następnego dnia prawidłowo funkcjonować. Niestety dziś nie wielu z nas ma świadomość jak zapewnić sobie prawidłowy komfort snu, gdzie tu warto zadać sobie pytanie co wchodzi w to pojęcie? Jak się okazuje zdrowy sen, to nie tylko statystyczne 8 godzin, które powinien przespać każdy dorosły człowiek. Prawidłowe spanie, to także to na czym śpimy, a konkretnie poduszka, która powoduje, że rano zamiast z uczuciem sztywność budzimy się wypoczęci. Warto więc bliżej przyjrzeć się poduszce ortopedycznej do spania.

Poduszka ortopedyczna do spania – dla kogo?

Poduszka ortopedyczna do spania w pewnym sensie można powiedzieć, że jest skierowana do wszystkich. Tego typu poduszki bowiem nie tylko często są zalecane jako dodatkowy element rehabilitacji, ale i jako forma profilaktyki. O jej szerokim zastosowaniu może świadczyć chociażby fakt, że do przeciwwskazań zalicza się jedynie dzieci do 2 roku życia, oraz cięższe wypadki wiążące się z koniecznością noszenia gorsetu, czy kołnierza ortopedycznego.

Jak działają?

Poduszka ortopedyczna do spaniaZadaniem poduszek ortopedycznych do spania jest przede wszystkim likwidowanie uczucia usztywnień, oraz bóli kręgosłupa. Same tego typu poduszki posiadają piankę, która nawet po dłuższym użyciu nie odkształca się pod wpływem nacisku, dzięki czemu spanie na takiej poduszce jest po prostu wygodne. Ponadto zachowujemy naturalną krzywiznę kręgosłupa niezależnie od pozycji w której się znajdujemy.

Co brać pod uwagę przed jej kupnem?

Zanim jednak kupisz poduszkę ortopedyczna do spania musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Tu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wagę i wzrost, oraz na szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kolejna istotna informacja, to pozycja w jakiej najczęściej śpisz, to właśnie od niej zależny jest rodzaj idealnej poduszki dla Ciebie.

Rodzaje poduszek ortopedycznych do spania

Tak więc jeżeli lubisz zasypiać na boku, to najlepszym rozwiązaniem okaże się dla Ciebie poduszka w kształcie „wałka”, poduszka w kształcie gwiazdy, to opcja dla tych co lubią spać na brzuchu. Kochasz zasypiać na plecach? W takim razie najlepszą poduszką dla Ciebie będzie niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku.

Gdzie kupić?

Tego typu poduszki można kupić w wielu sklepach z asortymentem do rehabilitacji, ponadto mamy wiele firm działających w internecie specjalizujących się właśnie w produkcji tego typu poduszek. Cena tych poduszek zależna jest głownie od materiału z których jest wykonana, biorąc jednak pod uwagę szereg jej zastosowań jest to z pewnością trafna inwestycja.