pilates
Zdrowie

Pilates sposobem na lepsze samopoczucie

Dobre samopoczucie jest tym elementem, do którego większość z nas przywiązuje bardzo dużą uwagę. O to samopoczucie jak i o zdrowie nie jest łatwo zadbać, ale na pewno możemy powiedzieć, że jest to możliwe i wskazane. Elementem kluczowym w dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie jest bez wątpienia aktywność fizyczna i niekoniecznie musi to być aktywność na świeżym powietrzu, a czasem nawet lepiej jest ćwiczyć w domu czy też w innych zamkniętych pomieszczeniach.

Pilates na lepsze zdrowie

Jednym ze sposobów na to, aby znacząco poprawić sobie samopoczucie, jest sięgnięcie po zajęcia pilates. Ta forma aktywności fizycznej nadaje się dla każdego bez wyjątku i pozwoli nam bardzo szybko uzyskać określone efekty. Możliwych do wykonywania ćwiczeń mamy tutaj bardzo wiele i tym samym nie jest powiedziane, że pilates to forma aktywności fizycznej, z którą zetkniemy się tylko w klubach i innych miejscach, w których mamy do czynienia z zajęciami zorganizowanymi. Tutaj jak najbardziej musimy wskazać także na możliwość wykonywania owych ćwiczeń we własnym domu. Warto jednak wcześniej poznać techniki ćwiczenia.

Spośród wielu różnych możliwych do wykonywania ćwiczeń fizycznych, my wskażemy na opadanie. Ćwiczenie to polega na tym, że siadamy i uginamy nasze nogi w kolanach, a stopy rozstawiamy na szerokość bioder. Prostujemy ręce, a następnie wydychając powietrze zaokrąglamy plecy i bardzo powoli kładziemy się na podłodze. W pozycji leżącej robimy wdech, a kiedy wydychać będziemy powietrze, naszą brodę powinniśmy skierować do naszego mostka i powoli podnosić się do pozycji siedzącej. To ćwiczenie należy wykonywać 10 razy, aby było można mówić o realizacji zakładanych celów.

Ćwicz we własnym domu

Na pewno jedno z tych ćwiczeń, które znacząco nam pomogą w uzyskaniu satysfakcji z naszego wyglądu. Można go z powodzeniem wykonywać po porodzie, aczkolwiek nie tylko wówczas. Jest to ćwiczenie proste, które jak najbardziej nadaje się do wykonywania we własnym domu, a tym samym nie musimy wcale wychodzić z domu, aby móc ćwiczyć pilates.

Za współpracę dziękujemy: http://balanced-body.pl/