związki, zdrowie
Zdrowie

Małe szczęścia-wzloty i upadki

Każdy związek ma swoje wloty i upadki, ma swoje lepsze chwile oraz gorsze. Gorsze momenty to niekoniecznie kryzys. Po prostu owe lepsze i gorsze chwile są czymś naturalnym, są czymś wpisanym w związek. Trzeba bowiem jasno powiedzieć, że związek jest tworzony przez dwie osoby zupełnie różniące się od siebie. Na początku oczywiście jest pięknie jak w niebie i nawet pewne aspekty, które zwyczajowo mogą denerwować, w tym momencie zupełnie są bez znaczenia. Po pewnym czasie efekt zakochania się zmienia, ustępuje codzienności. Bardzo istotne jest jednak to, aby owe uczucie zakochania przekuć w dojrzałość.

Kompromis w związku

Powszechnie uważa się, że bardzo cennym elementem w każdym związku jest kompromis. Poniekąd jest to prawda, aczkolwiek nie należy brać tego pojęcia na sztywno. Każda sprawa w codzienności jest kwestią zupełnie odrębną. W każdym związku bardzo istotnym elementem jest na pewno szczerość. Chodzi tutaj nie tylko o szczerość w słowach, ale również w przekazywaniu uczuć, emocji, w postawie, w przekazywaniu oczekiwań, wymagań. Związek powinien być stale budowany i nie ma momentu, w którym można będzie powiedzieć, iż został już zbudowany, że nie trzeba nic więcej robić.

Piękne są wzniosłe chwile, momenty radości na wakacjach, ale istotne jest to, aby cieszyć się małymi szczęściami na co dzień, aby dostrzegać owe małe szczęścia, zwykłe codzienne gesty, słowa, aby o tych drobnych elementach nigdy nie zapominać. Jaki jeszcze powinien być nasz wymarzony związek? Stawiamy na wiele aspektów, jednakże w każdym związku sytuacja wygląda nieco inaczej. Jeżeli więc zależy Ci, aby związek był zawsze udany mimo upływu lat sprawdź czego potrzebuje twój partner. Znając potrzeby drugiej osoby na pewno poprawimy swoje własne relacje. Dzięki tym zmianom nasz związek nigdy nam się nie znudzi, a wręcz przeciwnie, będzie wciąż nowy i udany.

Sfera seksualna

Mowa jest nie tylko o sferze seksualnej, ale równocześnie też o każdym innym elemencie, który buduje związek. Życie seksualne w związku także będzie bardzo ważne i należy tym samym je pielęgnować. Niemniej nie można szczęścia w związku sprowadzać właśnie do sfery seksualnej. Związek jest budowany na tych lepszych, wzniosłych chwilach jak również na tych trudnych. Co więcej, te trudne momenty, chwile mogą szczególnie budować więź pomiędzy dwojgiem ludzi, mogą tę więź umacniać. Oczywiście należy na te trudne momenty uważać, ponieważ mogą one również spowodować pewne negatywne skutki jeśli oczywiście przez te trudne momenty nie przejdziemy w odpowiedni sposób.

Owe trudne momenty mogą bowiem spowodować odsunięcie się dwojga osób od siebie. Każdy trudny moment bowiem może powodować pewne kryzysy, a owe kryzysy mogą nawet doprowadzić do rozpadu związku. Każdy kryzys jest elementem, który również może powodować, że dana para od siebie się odsunie, że może dojść także do ryzyka związanego ze zdradą. O każdy związek należy właściwie dbać i w żadnym momencie nie należy się poddawać, nie należy zapominać o codziennych małych gestach.