Czy opakowania kartonowe są ekologiczne?
Ekologia

Czy opakowania kartonowe są ekologiczne?

Czy kartony i ekologia idą w parze? Jak produkowane są opakowania i czy proces ten jest zgodny z normami i przyjazny dla środowiska? Zapraszamy do lektury!

Produkcja technologiczna w zgodzie z naturą

Nie od dziś wiadomo, że wymagający Klient zwraca uwagę nie tylko na właściwy produkt, ale i również na opakowanie, w którym ten produkt został dostarczony. W obliczu trwającej obecnie mody na eleganckie opakowania warto jednak pamiętać, by ich produkcja przebiegała w zgodzie z naturą i z poszanowaniem ekologii. Firmy produkujące kartony i pudełka starają się wychodzić naprzeciw wymaganiom Klientów, dbając równocześnie o to, by produkowane pudełka były przyjazne dla środowiska. Kartony wytwarzane są z materiałów pochodzących z recyklingu, a więc powstają z surowców odnawialnych. Sama tektura wykorzystywana do ich produkcji to jeden z najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów, możliwy do wtórnego wykorzystywania praktycznie bez końca!

Moda na Ekokartony

Pudełka kartonowe są wykorzystywane w różnych branżach na całym świecie, dzięki temu, że ich produkcja jest tania, a konstrukcja prosta i uniwersalna, możliwa do dopasowania do niemal każdego produktu. Niezależnie od tego, czy chodzi o kartony klapowe, fasonowe, czy pudełka z nadrukiem, warto pamiętać o tym, aby były one przyjazne dla środowiska. Masa papiernicza, z której powstaje tektura to miks makulatury oraz rozwłóknionego drewna, a więc jest to biodegradowalny surowiec. Aby kartony były w pełni ekologiczne, ich producenci ograniczają wykorzystanie chemicznych dodatków, wypełniaczy i farb, rezygnują również ze szkodliwych substancji plastykopodobnych. Wiele współczesnych firm produkujących opakowania decyduje się na nowe, ekologiczne rozwiązania i całkowicie rezygnuje z toksycznych chemikaliów. Do wykończenia pudełek mogą być również używane ekologiczne farby oparte na bazie wody, które są bezpieczne dla człowieka. W ten sposób wykonane kartony są przyjazne dla naszego naturalnego środowiska i nie powodują jego degradacji! Zaletą ekologicznych kartonów jest również fakt, iż odpady pochodzące z ich produkcji praktycznie nie powstają, ani nie są gromadzone, dzięki ich wtórnemu wykorzystaniu.

Chcesz dowiedzieć się więcej o technice produkcji ekologicznych opakowań? Szukasz nowych rozwiązań i pomysłów dla swojej firmy? Zależy Ci na tym, by Twoje produkty były oferowane Klientom w eleganckich i ekologicznych opakowaniach? Sprawdź https://packhelp.de i bądź na bieżąco z technologicznymi nowościami związanymi z produkcją opakowań!