Zamień plastik na karton!
Ekologia

Zamień plastik na karton!

Jak w prosty i szybki sposób sprawić, by zwykłe opakowanie zamieniło się w eleganckie i wyjątkowe, spersonalizowane pod Klienta pudełko? Czy produkcja opakowań to bezpieczny i ekologiczny proces? Zapraszamy do lektury!

Zamień plastik na karton!

W dzisiejszych czasach estetyka opakowania jest tak samo ważna, jak ekologiczny charakter jego produkcji. Dlatego warto się zainteresować tym, jak wygląda proces wytwarzania takiego opakowania i jakie substancje zostały użyte do jego wykonania. Współczesne firmy produkujące opakowania dokładają wszelkich starań, by wykorzystywane substancje były bezpieczne i nieszkodliwe. Coraz częściej szkodliwy plastik jest zamieniany na inne, nietoksyczne substancje, takie jak ekologiczne materiały papiernicze. Tektura, bo o niej mowa, to tani i ogólnodostępny zamiennik, który może posłużyć do wyrobu eleganckich i praktycznych kartonowych opakowań. Sama w sobie jest substancją przyjazną środowisku, nie zawiera również toksycznych plastykopodobnych substancji, o których ostatnio tak głośno w mediach społecznościowych. Niezależnie od tego, czy prowadzisz działalność o charakterze cateringowym, przemysłowym, handlowy, czy transportowym, warto zainteresować się tym, jak powstały opakowania, z których korzystasz i czy ich wyrób jest procesem przyjaznym dla środowiska.

Jak powstają kartonowe opakowania?

Pierwszym etapem produkcji kartonów jest ich zaprojektowanie. Po stworzeniu projektu zawierającego dokładne informacje o wymiarach i przeznaczeniu pudełka, wzory są wycinane z użyciem plotera. Tektura, czyli podstawowy składnik kartonów, jest produkowana na ogromną skalę w maszynie zwanej tekturnicą, a następnie, zanim trafi do Klienta, jest poddawana paletyzacji. Ostatnie etapy procesu produkcyjnego to obróbka i wykończenie opakowania, w tym także nadrukowanie wybranych przez Klienta motywów i logotypów. Nadruk na opakowaniu ma ogromne znaczenie w kontekście reklamowym, ponieważ na pudełko można nanieść dowolny tekst oraz ilustracje, zgodnie z profilem i działalnością firmy! Opakowanie, jest to tak naprawdę pierwsza rzecz, z którą spotyka się Klient i warto zadbać, by, zanim dobierze się on do produktu, zwrócił uwagę również na jego sposób zapakowania! Pamiętaj, że nie tylko produkt, który sprzedajesz, ale i również estetyczne opakowanie to także wizytówka Twojej firmy!

Chcesz dowiedzieć się więcej o ekologicznych i nietoksycznych opakowaniach? Odwiedź stronę internetową: https://packhelp.fr!