Zadbaj o środowisko naturalne – ekologiczne opakowania
Ekologia

Zadbaj o środowisko naturalne – ekologiczne opakowania

W coraz większym stopniu wzrasta świadomość ekologiczna wszystkich konsumentów. Tym samym ma to bardzo duży wpływ na decyzje zakupowe. Obecnie klienci nie zwracają jedynie uwagi na cenę, jakość produktu, jego markę, czy też atrakcyjny wygląd. Okazuje się, że liczą się również opakowania, a zwłaszcza te, które spełniają ekologiczne normy.

Ekologiczne opakowania na topie

Czy zastanawiasz się w jakich opakowaniach kupujesz wszystkie swoje produkty? Czy zawsze wybierasz te, które są ekologiczne? Oczywiście w największym stopniu ekologicznymi opakowaniami są:

  • Szkło
  • Tworzywa
  • Kartony

Niestety, nie wszystkie opakowania produkowane współcześnie nadają się do recyklingu. Ponad 50 % opakowań to nadal tworzywa sztuczne, które są składowane na wysypiskach. Wybierajmy więc towary, których opakowania można przetworzyć ponownie.

Szkło ekologiczny materiał

Ekologicznym materiałem jest szkło, dlatego warto wybierać napoje w ekologicznych, zwrotnych butelkach. Dodatkowo ten rodzaj opakowań jest bezpieczny dla zdrowia, ponieważ przez szkło nie przenikają do żywności żadne szkodliwe substancje. Warto wybierać więc produkty żywnościowe które są pakowane w słoikach, czy też butelkach. Tego typu opakowania są poddawane procesowi recyklingu.

Bezpieczny papier

Podobnie jak szkło, ekologicznym materiałem jest także papier. W codziennych zakupach zastanówmy się, czy towar pakowany jest w torebki papierowe, zamiast plastikowych. Papier nie tylko szybko się rozkłada ale również można go ponownie przetworzyć.

Opakowania biodegradowalne

Ekologicznymi opcjami opakowań są również te z branży biodegradowalnych. Pojawiają się coraz częściej na rynku i coraz większa ilość klientów je wybiera. Są one odpowiednio oznaczone i w stu procentach biodegradowalne. Obecnie produkcja bioplastiku w coraz większym stopniu się rozwija i udoskonala. Bioplastik wytwarzany jest z surowców roślinnych, a jednocześnie ma takie same właściwości jak tworzywo sztuczne. Najczęściej produkowany jest z trzciny cukrowej, kukurydzy, odpadów papierniczych i rolniczych.

Warto zawsze zwracać uwagę na oznaczenie które znajduje się na opakowaniach, które nabywamy w sklepach. Wybierajmy te, które nadają się do recyklingu. Opakowania zwrotne, łatwe do biodegradowania sprawiają, że zmniejsza się liczba śmieci na naszej planecie, a tym samym dbamy o nasze środowisko.

Wpis powstał we współpracy z serwisem https://packhelp.com/, należącym do producenta ekologicznych opakowań.