rośliny w domu
Zdrowie

Rośliny oczyszczające powietrze w domu

Mogłoby się wydawać, że jeśli często sprzątamy w domu, to zasadniczo będziemy mieli do czynienia z czystością, będziemy mieli do czynienia z czystym powietrzem w naszym domu. Jednakże w rzeczywistości sytuacja wygląda zgoła odmiennie. W naszych domach mamy bardzo często do czynienia ze sporym zanieczyszczeniem powietrza, co oczywiście ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie oraz na nasze ogólne samopoczucie. My wskażemy na pewne możliwe zanieczyszczenia jak również będziemy chcieli wskazać na taki aspekt, jakim są rośliny doniczkowe, które mogą wpłynąć w bardzo dużym stopniu na oczyszczenie powietrza w naszym mieszkaniu.

Zanieczyszczone powietrze w mieszkaniu

Co może zatem wpłynąć na zanieczyszczenie powietrza w naszym domu? Na pewno będziemy wskazywali na takie elementy, na takie substancje jak chociażby znajdujący się w wielu kosmetykach formaldehyd, ksylen znajdujący się w różnego rodzaju lakierach oraz impregnatach. Dalej idąc, będziemy chcieli wskazać na benzen, na odchody roztoczy, na nikotynę oraz substancje smoliste oraz na smog elektromagnetyczny, który powstaje na skutek promieniowania wydzielanego przez różnego rodzaju urządzenia. To wszystko ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, ma bardzo duży wpływ na  nasze codzienne samopoczucie. Tym samym jak najbardziej dobrym krokiem jest postawienie na obecność roślin doniczkowych w naszym mieszkaniu. Nie chodzi jednakże o jakiekolwiek rośliny doniczkowe, ponieważ nie każda z nich będzie miała ów pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Tak więc wskażemy na konkretne rośliny, wskażemy na takie, które można w sposób łatwy zdobyć na naszym rynku.

Jakie rośliny są pomocne?

Mowa jest chociażby o takich roślinach jak nefrolepis wyniosły, daktylowiec kanaryjski, zielistka sternberga, chamedora wytworna, skrzydłokwiat, bluszcz pospolity, fikusy oraz draceny. Być może nazwa tych wszystkich roślin nie jest nam w pełni znana, ale na pewno nie będziemy mówili jakoby były to rośliny, do których dostęp jest utrudniony, których nie możemy zakupić w różnego rodzaju sklepach. Jeśli ktoś nie ma do tego przekonania, to jak najbardziej powinien dokonać zakupu takich kwiatów i przekonać się o tym, że one naprawdę działają bardzo korzystnie na jakość powietrza w naszych mieszkaniach. Tym bardziej jest to istotne w odniesieniu do mieszkań, w których mamy do czynienia z bardzo wieloma urządzeniami elektrycznymi, które powodują dodatnie jonowanie powietrza. Między innymi możemy powiedzieć, że owo dodatnie promieniowanie wpływa w bardzo dużym stopniu na taki aspekt jak nasza pobudliwość. Jak można zauważyć, jest ona coraz większa.