ogrzewanie w łazience
Dom

Sposoby ogrzewania łazienki

Łazienka to miejsce, w którym musimy czuć się komfortowo. Niezwykle istotne jest, więc zapewnienie prawidłowej temperatury, zwłaszcza jeżeli chcemy wziąć kąpiel. Specjaliści twierdzą, że idealna temperatura dla człowieka sięga 24 stopnie Celsjusza. Niestety często trudno jest ją osiągnąć, dlatego kąpiel wcale nie jest relaksująca, lecz przeciwnie irytuje.

Problem w chłodniejsze dni

Niestety problem z ogrzaniem łazienki dotyka nas przede wszystkim w chłodne dni. Często jednak jest to kłopot całoroczny, nawet, jeżeli na dworze panuje optymalna temperatura. Musimy, więc zaplanować dogrzanie pomieszczenie. W tym celu zdajemy się nie tylko na komfort użytkowników mieszkania, ale także mamy na uwadze względy finansowe.

Łazienka to miejsce, z którego korzystamy kilkakrotnie w czasie dnie. Oczywiście stale nie musi być tu bardzo wysoka temperatura, ważne jednak, aby na czas kąpieli była ona dla nas optymalna.

Najprostsze i najtańsze sposoby ogrzania łazienki

Jeżeli planujemy remont mieszkania, warto od razu pomyśleć o lepszym ogrzewaniu łazienki.

Warto zamontować je w taki sposób, aby było niewidoczne. Tym samym oszczędzimy miejsca na dodatkowo urządzenia, sprzęty czy meble. Niestety musimy mieć na uwadze fakt, że ten jednorazowy wydatek nie jest tani. Dodatkowe ogrzewanie jest droższe niż grzejniki i piecyki.

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe

Najlepiej w łazience sprawdza się ogrzewanie podłogowe, które montuje się pod posadzką i daje bardzo przyjemne ciepło dla naszych nóg. Warto także pomyśleć o dodatkowym grzejniku, zarówno panelowym, jak i drabinkowym. Obecnie są one produkowane w wielu kształtach i kolorach, co sprawia, że idealnie dobierzemy go do swojej łazienki i jej wystroju.

Ekonomicznym rozwiązaniem są nagrzewnice, które można włączyć tuż przed kąpielą. Świetnie sprawdzi się także elektryczna dmuchawa, która na stałe będzie wmontowana w otworze ściennym.

Oczywiście można wybrać także proste rozwiązanie, bowiem na rynku mamy ogromną ilość grzejników i konwektorów. Wybierając tego typu urządzenie pamiętajmy o jego wydajności i o tym czy może być stosowane w pomieszczeniu, w którym panuje wysoka wilgoć.