drewniana elewacja
Budownictwo

Nowoczesne rozwiązanie – drewniana elewacja

Czasy, gdy domy wolnostojące przypominały szarą kostkę betonu lub w wersji de lux tynkowane były potłuczonymi talerzami odeszły już dawno w niepamięć. Możliwości, jakie daje współczesny rynek budowlany, sprawiają, że stare polskie powiedzenie, które głosi, jak cię widzą tak, cię piszą, odnosi się również do domu, w którym mieszkamy. Szczególne znaczenie ma tutaj elewacja, która jest jakby pewnego rodzaju wizytówką domu. Musi ona nie tylko dobrze się prezentować, ale także być funkcjonalna. W ostatnim czasie prawdziwym numerem na rynku jest elewacja drewniana, a kolejne osoby zaczynają odrywać jej zalety.

Idealny wygląd budynku

Przede wszystkim bardzo dobrze się prezentuje zarówno samodzielnie, jak i w połączeniu z innymi tradycyjnymi materiałami, takim jak betom, metal, a nawet klinkier czy szkło. Architekci, tworząc różnego rodzaju rozwiązania, wykorzystują elewacje z drewna, zarówno jak tło podkreślając wyjątkowość projektu lub wykorzystując ją w całości, jako pokrycie budynku. Drewno bardzo dobrze się prezentuje, stwarza poczucie bezpiecznej przystani, do której chce się wracać. Elewacja taka łączy nawiązanie do natury z nowoczesnością, czyli łączy ze sobą dwa elementy, które obecnie są trendy.

Funkcjonalna elewacja

Aby elewacja drewniana była funkcjonalna, musi być wykonana z surowców najwyższej jakości. Tylko takie odpowiednio zaimpregnowane zapewnią nie tylko komfort mieszkania, ale także będą odporne na różnego rodzaju uszkodzenia czy wpływ czynników atmosferycznych, takich jak deszcze, mrozy, czy wysokie temperatury. Najnowsze rozwiązania na rynku z zakresu elewacji drewnianych cechuje duża paleta kolorów oraz oryginalne usłojenie drewna co sprawia, że każde rozwiązanie jest jedyne w swoim rodzaju. Nie bez znaczenia jest również fakt, że drewno jest ergonomicznym rozwiązaniem, które jest opłacalne również z ekonomicznego punktu widzenia. Bardzo dobrze gromadzi ono ciepło, oddając jej w odpowiednim momencie. Dzięki czemu w lecie jest chłodno, a zimą ciepło. Ponadto pochłania nadmiar wilgoci, sprawiając, że klimat w domu jest przyjazny nawet dla alergików.