Transport

Firma transportowa – proces zakładania

Otwarcie firmy związane z usługami przewozowymi wszelkiego gatunku, jest nieco kłopotliwe i czasochłonne. Co interesujące nie wystarczy jedna wizyta w urzędzie miasta albo gminy, jak w przypadku założenia większości działalności gospodarczej. Tu potrzeba się nieco nachodzić a także natrudzić, żeby dopilnować wszelkich formalności.
Poza samym otworzeniem firmy należy dostać stosowną zgodę na bazie licencji, która również musimy posiadać samodzielnie albo posiadać na stałe zatrudnioną osobę, która posiada taką licencję.
Również potrzebujemy sprecyzować czy chcemy świadczyć usługi jedynie w kraju, czy również za granicą, jeżeli tak to właśnie w tym elemencie mamy podwójną robotę, bowiem potrzebujemy dostarczyć dwa wnioski o nadanie uprawnienia do udzielania usług transportowych. Jeden wniosek do Starostwa Powiatowego, a drugi, prawie identyczny, ale w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Cała procedura jest męcząca, lecz do przejścia, twierdzi właściciel Krakowskiej jednostki: http://www.krakowprzeprowadzki.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *