Transport

Firma świadcząca usługi transportowe

Założenie firmy związane z usługami transportowymi każdego rodzaju, jest nieco kłopotliwe i żmudne. Nie starczy jedna wizyta w urzędzie miasta bądź gminy, jak w przypadku tworzenia większości działalności gospodarczej. Tu niestety trzeba się nieco nachodzić i natrudzić, żeby przypilnować wszelakich formalności.
Poza samym otworzeniem działalności transportowej należy dostać stosowną zgodę na podstawie licencji, jaka też musimy posiadać samodzielnie lub mieć na stałe zatrudnioną osobę, jaka dysponuje taką licencję.
Ponadto potrzebujemy ustalić czy pragniemy świadczyć usługi jedynie w kraju, czy ponadto za granicą, jeżeli tak to właśnie w tym elemencie mamy podwójną robotę, bo potrzebujemy sklecić dwa wnioski o potwierdzenie uprawnienia do świadczenia usług transportowych. Jeden wniosek do Starostwa Powiatowego, natomiast kolejny, prawie tożsamy, a w wersji angielskiej do Biura Do Spraw Transportu Zagranicznego.
Cała procedura jest kłopotliwa, lecz do przebrnięcia, twierdzi właściciel Krakowskiej jednostki: transport mebli kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *