zumba
Zdrowie

Dlaczego warto zapisać się na zumbę

Ostatnimi czasy zumba stała się u nas bardzo modna. Zajęcia tego typu prowadzi każdy szanujący się klub fitness. Są organizowane specjalne wydarzenia z zumbą w tle, a nawet w szkołach uczniowie mają szansę zapoznać się z tą dziedziną sportu i tańca na bezpłatnych zajęciach w ramach lekcji wychowania fizycznego. Dla niewtajemniczonych, zumba to taneczny trening w rytmach żywej muzyki. Poprawia on nie tylko naszą sprawność fizyczną, ale również ma zbawienny wpływ na dobre samopoczucie.

Zumba rodzajem sportu

Zumbowanie to świetna alternatywa dla osób walczących z dodatkowymi kilogramami. Intensywny ruch w rytm muzyki sprawia, że spalany jest nadmiar tkanki tłuszczowej, ciało się ujędrnia, a cellulit redukuje się do skrajnego minimum. Jeśli zależy nam na jeszcze efektywniejszym spalaniu kalorii, wówczas możemy zumbować z dodatkowym obciążeniem. Co ważne, pierwsze efekty są zauważalne już po pierwszej sesji, co sprawia, że motywacja rośnie z tygodnia na tydzień i nie spada z upływem czasu. Kolejnym argumentem przemawiającym na korzyść zumby jest fakt, iż dotlenia nasz organizm, zwiększając tym samym jego wydolność. Z upływem czasu i kolejnych treningów nasza wytrzymałość na wysiłek wzrasta, dzięki czemu każda kolejna sesja jest jeszcze efektywniejsza. Co ważne, w trakcie takiego treningu reguluje się też gospodarka hormonalna. Kolejną pozytywną cechą zumby jest świadomość ciała. Z czasem ruchy stają się ponętne i seksowne, dzięki czemu co raz bardziej akceptujemy siebie.

Efekty zumby

Patrząc w lustro widzimy osobę, którą zawsze chcieliśmy być. Samoakceptacja zdecydowanie wpływa na samoocenę, co z kolei skutkuje pewnością siebie i łatwością w nawiązywaniu nowych kontaktów. Co ważne, podczas zumby angażujemy wszystkie mięśnie równocześnie. Dzięki temu żadne mięśnie nie są zaniedbane, co często ma miejsce na przykład podczas treningów siłowych. Zumba to świetna alternatywa dla kobiet, które są znudzone monotonnym powtarzaniem serii ćwiczeń na siłowni. Zumba to różne układy taneczne, podczas których czas płynie błyskawicznie. Zanim się obejrzysz, już będzie koniec zajęć, a twoje ciało smukłe i jędrne.