rolety
Dom

Rodzaje rolet

Rolety to element, który pozwala w swoim domu, w swoim mieszkaniu zachować pewną intymność. Ma to istotne znaczenie zwłaszcza wówczas, gdy okna w sąsiednim domu i mieszkaniu są stosunkowo blisko usytuowane. Na współczesnym rynku mamy do czynienia z ogromnymi możliwościami w zakresie doboru różnych rolet oraz żaluzji. Czasy, w których furorę robiły metalowe żaluzje poziome minęły bezpowrotnie, a teraz możemy wybrać dla siebie rolety w różnych kolorach, w prowadnicach lub też bez nich, możemy się zdecydować na bardzo różne ich rodzaje. Spośród wielu ich rodzajów, bardzo spora ilość osób decyduje się na zakup oraz na montaż rolet rzymskich. Są bez wątpienia bardzo estetyczne, a poza tym również są one bardzo funkcjonalne. Tutaj mamy do czynienia z bardzo szerokim wyborem odnoszącym się do ich wzorów oraz możliwych do zastosowania kolorów.

Podział na gatunki i rodzaje

Rolety rzymskie wzmacnia się ponadto z przodu oraz z tyłu specjalnymi fiszbinami, dzięki czemu składają się one równo i tym samym można mówić o ich większej trwałości. Pewną nowością na rynku są także rolety austriackie, które świetnie sprawdzają się we wnętrzach w zamian zasłon. Elegancja, styl, dowolność wzorów i kolorów, a poza tym również łatwość montażu oraz nadanie specyficznego klimatu w pomieszczeniu to ich główne zalety, których przemilczeć nie można. Kolejnym z rodzajów stosowanych rolet są dachowe. Te zazwyczaj montowane są w oknach dachowych, są bardzo proste, aczkolwiek i tutaj należy wskazać na szerokie możliwości związane z zastosowaną kolorystyką.

Elementy montażowe

Poza wymienionymi rodzajami rolet, oferta firm, które zajmują się ich produkcją, sprzedażą oraz montażem zawiera także inne elementy. Mowa jest chociażby o roletach plisowanych, o roletach wolnowiszących, o miniroletkach, o roletach typu dzień/noc, o żaluzjach pionowych, o roletach aluminiowych, o roletach drewnianych czy też roletach rzymskich przeznaczonych na okna dachowe. Oferta rynkowa w tymże względzie jest bardzo szeroka, a tym samym klient ma tutaj wręcz nieograniczony wybór.