Finanse

Swobodne konto

Konto swobodne to innowacja na rynku finansowym. Jak działa takie konto? Założone w wirtualnym oddziale banku, – Getin Online. W celu założenia konta nie musimy wychodzić z domu. Dokumenty wypełniamy w internecie. Co potem?

W przypadku normalnego konta będziemy musieli poczekać na kuriera, co trwa czasami kilka dni. Konto swobodne to ekspresowe uruchomienie. Zaraz po wypełnieniu formularza dostajemy na swój e-mail potwierdzenie, wraz z loginem. Hasło otrzymujemy sms-em na podany wcześniej numer komórki. Na tym etapie konieczne jest złożenie podpisu na dokumentach, a zatem idziemy do placówki lub czekamy na kuriera. Za prowadzenie rachunku swobodnego nie płacimy pieniędzy, tak samo jak za korzystanie z karty do niego.

Jak możemy wyczytać tutaj bank jasno mówi kiedy mamy bezpłatne konto, o czym warto przeczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów także darmowa, podobnie jak przelewy krajowe. A wypłata gotówki w oddziale też jest czymś darmowym. Swobodne konto to ciągły dostęp do swoich oszczędności z pomocą internetu. Możemy bez opuszczania domu skorzystać z konta i zamawiać inne produkty. Otwierając konto możemy od razu zdecydować się na kartę kredytową. Regularne korzystanie z konta to prezent od banku – tutaj możemy zamówić sobie nawigację do samochodu, drukarkę lub odtwarzacz do muzyki.

Jak w przypadku każdego rachunku bankowego – nie mamy nic za darmo. Szczegółowo sprawdźmy, jakie są warunki prowadzenia konta darmowego. Normalnie wygląda to tak, że powinniśmy dostać na swoje konto minimum 100 zł i wydać z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W przeciwnym razie prowadzenie konta będzie nas kosztować 9,99 zł. A co z kartą płatniczą? Koszt to 3,99 zł. Nasze konto za darmo kosztuje zatem prawie 14 zł, jeśli nie spełnimy konkretnych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *