Pinnacle studio, czyli co warto wiedzieć o tym programie
Internet

Pinnacle studio, czyli co warto wiedzieć o tym programie

Aparat fotograficzny, kamera wideo, taśmy VHS, czy słynne odbitki ulubionych zdjęć z wakacji. Jeszcze w połowie lat 90-tych właśnie tak technologia pomagała uwiecznić nam niezapomniane chwile. Dziś ta epoka zdaje się coraz szybszym krokiem odchodzić w niepamięć. Aktualnie bowiem możemy wykonać nie 30, a nawet kilka tysięcy zdjęć. Co więcej zdjęcia wykonane w 2017 roku możemy przenieść do epoki lat 20-tych, podobnie zresztą jak filmy wideo. Jak to możliwe? Tu odpowiedzią są programy graficzne, a jednym z przykładów jest pinnacle studio o którym postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej.

Pinnacle studio – najważniejsze informacje

Pinnacle studio to program komputerowy umożliwiający robienie wysokiej jakości obrazów i filmów np. z wakacji, czy uroczystości rodzinnych, koncertów itp. Sam obraz to jednak nie wszystko. Jedną z funkcji pinnacle studio jest przygotowanie profesjonalnych ścieżek dźwiękowych rozciągniętych na długości całego wideoklipu. W przypadku wielu wersji tego programu mamy możliwość tworzenia danej rzeczywistości za pomocą wielu kamer. Ścisłej mówiąc – w niektórych przypadkach można pracować z czterema kamerami, w innych z sześcioma. Program idzie przede wszystkim z duchem czasu. W związku z tym mamy nie tylko możliwość rejestracji obrazów na różnego rodzaju urządzeniach, ale i udostępnianie ich w sieci. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to tu również mamy najwyższy poziom chociażby poprzez możliwość wyciszenia dźwięków tła, tak, aby uzyskać oczekiwaną, pełną narracje. Sam program słynie z personalizacji treści poprzez poszczególne szablony tematyczne. W jednej z wersji mamy również pakiet bezpłatnych szkoleń. Pytanie – dlaczego jest tak popularny w Polsce? Z pewnością głównie dlatego, że jest przygotowany w naszym języku, a i jego obsługa jest niezwykle prosta.

Formaty i wersje

AVCHD, AVCHD Lite, BD Blu-ray, DV, HDV, AVI, MPEG-1, MPEG-2, DivX, MPEG-4, 3GP (MPEG-4, H.263), WMV, QuickTime (DV, MJPEG, MPEG-4, H.264) czy DivX Plus MKV, pliki graficzne w tym BMP, GIF, JPG, PCX, PSD, TGA, TIF, WMF, PNG, J2K , a także audio MP3, MPA, M4A, WAV, AC3 i WMA – pinnacle studio daje możliwość obsługi we wszystkich, najpopularniejszych formatach w naszym kraju.

Ponadto program oferuje takie wersje jak: Studio 19 Ultimate PL Box, Studio 20 PL Box , Studio 18 (edycja HD), Studio 18 Plus (edycja HD), Studio 18 Ultimate (edycja 4K). Każda z tych wersji składa się ze standardowych funkcji, a także dodatkowych nowości i ulepszeń. W celu zakupu polecamy serwis pinnacle-studio.pl.