wnętrze domu
Dom

Moja przestrzeń – mój świat

Często mówi się o niektórych osoba, że żyją we własnym świecie. Można by to jednak dwojako zinterpretować. Każdy z nas ma bowiem swój własny, mały świat, którym jest przestrzeń mieszkalna. Warto zatem zadbać o to, byśmy się czuli odpowiednio komfortowo. Musimy przede wszystkim pamiętać, że dom ma się nam dobrze kojarzyć i mamy z chęcią do niego wracać, a nie z przymusu. Musi być naszym azylem i miejscem, w którym w końcu będziemy mogli odpocząć od trudów dnia codziennego oraz w końcu być tak naprawdę sobą.

Idealne miejsce na ziemi

Przepis na to jest jeden i jest on wbrew pozorom bardzo prosty. Jeśli jesteśmy w stanie, powinniśmy wykonać remont, oczywiście pod warunkiem, że wygląd wnętrza nie zadowala nas w stopniu dostatecznym. W innym wypadku nie ma to sensu. Jeśli jednak nie jesteśmy w stanie przez względy finansowe zmienić niczego w dużym stopniu, warto zadbać o to, aby jednak spróbować odmienić naszą przestrzeń. A jak? W bardzo prosty i tani sposób. Bardzo często jest tak, że wystarczy nasza wyobraźnia i… nasze ręce. Tak właśnie. Posiadając umiejętności manualne – lub też i nie – można dać nowe życie meblom, które nas odstraszają. Wystarczy tylko chcieć. Możemy je przemalować, zrobić jakieś wzorki. Możemy dorobić półki, metalowe elementy, lustro. Jest bardzo wiele opcji, które możemy wykorzystać. Ważnym elementem jest także styl, w jakim byśmy chcieli je zrobić. Bardziej nowoczesne?

A może retro?

Wszystko to jest ściśle od nas zależne oraz od naszej wyobraźni. Nie powinniśmy się zatem ograniczać, bo nadanie świeżości i nowego wyglądu pomieszczenia niekoniecznie zawsze musi się kończyć na kupowaniu nowego wyposażenia, zmienianiu mebli czy też obu naraz. Czasem wystarczy niewielki nakład finansowy, trochę pracy i dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć ciekawy efekt. Coś, czego w sklepie nie kupimy. Coś, co będzie indywidualne i niepowtarzalne. Nie warto więc wywalać pieniędzy na coś, czego nie potrzebujemy tak naprawdę. Jeśli meble nie są zniszczone to warto je odnowić tak, jak tego chcemy.