ściany
Dom

Gładkie ściany w mieszkaniu

Nowoczesne technologie na dobre zagościły w budownictwie. Mamy do czynienia z bardzo nowoczesnymi materiałami, dzięki którym można uzyskać podczas remontów, podczas budowy domu bardzo ciekawe efekty. W tym miejscu chcemy w sposób szczególny na materiały używane do ścian. Niegdyś mieliśmy do czynienia z tynkami, które zasadniczo trzeba było wykonać samemu mieszając ze sobą różne składniki.

Zaawansowana technologia

Dzisiaj mamy do czynienia ze znacznie bardziej zaawansowaną technologią w tym względzie. Możemy oczywiście mieszać ze sobą różne składniki, ale nie jest to konieczne. W sklepach, składach budowlanych mamy dostępnych wiele gotowych zapraw tynkarskich. Różne firmy, różna jakość, ale dzięki nim nie ma konieczności kupowania różnych składników osobno. Mówiąc o remoncie ścian, o kładzeniu poszczególnych warstw na ścianach, należy w dużej mierze wskazać na taki aspekt jak gładzenie ścian. Efekt gładkiej ściany czy też gładkiego sufitu jest dzisiaj jak najbardziej możliwy do uzyskania dzięki położeniu gładzi szpachlowej. Nie jest to jednak coś prostego. Tutaj potrzeba jest bowiem zastosowania się do kilku istotnych zasad, które warunkują dobry efekt. Gładź szpachlowa powinna być nakładana na oczyszczoną powierzchnię. Poza tym również bardzo ważne jest jej uprzednie zagruntowanie ściany, sufitu.

Idealne ściany

To zagwarantuje odpowiednią przyczepność gładzi szpachlowej. Jeśli powierzchnia ściany, sufitu jest dosyć nierówna, warto jest również przed położeniem gładzi nałożyć warstwę tynku, dzięki czemu można ten element wyrównać. Grubość warstwy gładzi nie powinna być duża. De facto może to być 1 lub 2 mm. Można nakładać warstwę po warstwie bez czekania na wyschnięcie poprzedniej. Jednakże aby móc przejść do etapu szlifowania gładzi gipsowej, powierzchnia powinna być bardzo dokładnie wyschnięta. W przeciwnym razie można zedrzeć jej warstwę i prace będzie trzeba rozpocząć od nowa, a przynajmniej w tym jednym miejscu. Nakładanie gładzi szpachlowej nie jest niczym łatwym. Należy używać odpowiednich narzędzi. Ponadto również bardzo istotne jest też to, aby używać do tego celu odpowiednich technik kładzenia gładzi. Ta umiejętność nie dotyczy każdego i nie jest też łatwe aby to móc opanować. Dlatego też kładzenie gładzi na ścianach lub na suficie należy zlecić komuś, kto w tym względzie posiada odpowiednie doświadczenie oraz ma w ręku ten fach, odznacza się dokładnością w wykonywaniu tego rodzaju prac. Na pewno jest to bardzo opłacalne, ponieważ dzięki temu możemy mówić o bardzo prostej ścianie, łatwej do malowania.