targi poznańskie
Biznes

Informacje o branży meblarskiej

Branża meblowa od kilku lat ma w Polsce swoje obchody. Niewątpliwie tak właśnie można określić Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA oraz odbywające się równocześnie Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Jest to coroczna impreza organizowana co roku na przełomie marca i kwietnia. W tym roku odbyła się ona w dniach od pierwszego do czwartego kwietnia, natomiast przyszłoroczna edycja jest planowana na dni od trzydziestego pierwszego marca do trzeciego kwietnia.

należy trzeba wspomnieć o produkujących meble firmach takich jak Swarzędz, Mebelplast BRW. Dzięki wysokiej jakości swoich produktów, konkurują one skutecznie z takimi potentatami jak szwedzka Ikea. DREMA i FURNICA to targi komponentów meblarskich, więc nie ma niczego dziwnego w fakcie, że dużą furorę na tegorocznej edycji targów zrobił produkujący klamki i uchwyty Gamet. Polska branża meblarska pokazała na targach swoja siłę i udowodniła, dlaczego jest tak liczącą się siłą w europejskim meblarstwie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że tegoroczna edycja imprezy cieszyła się także bardzo dużym zainteresowaniem mediów, co za tym idzie także dużą rzeszą zwiedzających. Wszystko to powoduje, że w następnym roku organizatorzy planują następną edycję tej imprezy. Zapowiadane SA liczne atrakcje, więc na pewno ponownie nie będziemy rozczarowani.

Targi poznańskie trwają aż cztery dni, co jest związane z bardzo dużą popularnością tej imprezy. W tym roku na targach zjawiło się aż 800 firm z Polski i zagranicy. Ludzie zarządzając targami naliczyli gości z ponad dwudziestu państw Europy, co pokazuje jak ważną imprezą są targi w Poznaniu. Są to największe targi branży meblowej w tej części Świata. Oczywiście wyjątkowość i znaczenie targów nie jest przypadkowa. Jest ona związane z dużym nagłośnieniem medialnym tej imprezy. W tym roku telewizja TV Biznes przeprowadzała stałe relacje z targów, a ogólnopolskie gazety takie jak Rzeczpospolita , Gazeta Wyborcza , czy Puls Biznesu zamieszczały na swoich łamach informacje z przebiegu targów.

Targi w Poznaniu są bardzo ciekawą imprezą także dlatego, że SA one odwiedzane przez licznych odwiedzających, którzy cha zdobyć najświeższe informacje z branży meblowej. W tym roku w ciągu czterech dni trwania targów, przez powierzchnię wystawiennicza równą 35 tysiącom metrów kwadratowych, przewinęło się ponad 21 000 ludzi. Podsumowując, należny stwierdzić, że branża meblarska osiągnęła wielki sukces organizując tak udana imprezę. Pozostaje tylko zaprosić na przyszłoroczną edycję i liczyć, że będzie ona równie udana co tegoroczna.