loft
Dom

Kominek w lofcie?

Lofty stały się ostatnio jedną z najmodniejszych form mieszkań. Zabudowa loftów polega na przekształcaniu starych nieużywanych pomieszczeń fabrycznych lub pofabrycznych w mieszkania typu apartamentowego. Główną cechą loftów jest duża, otwarta przestrzeń stanowiąca najczęściej jedną, niepodzieloną strefę salonu, kuchni i jadalni, oraz duża wysokość mieszkania, pozwalająca najczęściej na zbudowanie antresoli.

Ze względu na dużą powierzchnię mieszkania oraz spora kubaturę, problemem staje się niekiedy kwestia ogrzania loftu. Jedną z możliwości, które zarówno sprawdzają się pod względem technicznym jak i wizualnym są kominki. W lofcie, najsensowniej jest zbudować kominek z systemem rozprowadzającym ciepło po całym pomieszczeniu. Efektywne wkłady kominkowe, są w stanie, przy odpowiednim montażu, wygenerować ciepło wystarczające na ogrzanie dużej powierzchni apartamentu.

Same kominki nie mogą stanowić jedynego źródła ciepła w mieszkaniu typu loft ze względu na zbyt dużą możliwość wyziębienia mieszkania podczas nieobecności domowników, niemniej jednak wyposażenie mieszkania w taki system pozwala znacznie zredukować koszty ogrzewania w stosunku do tradycyjnego ogrzewania centralnego.