przytulny dom
Dom

Wielki dom zaciszną oazą

W ogromnym domu mamy na ogół dużo pomieszczeń. Często w takich domach jest duży salon i aż kilka sypialni, niektórzy ludzie mają też dodatkowo pokoje gościnne i pracownię oraz bibliotekę. W każdym pomieszczeniu mamy zazwyczaj sprzęty, które są jak najbardziej adekwatne z jego wystrojem. W salonie więc spotyka się kominek, duży stół z zestawem krzeseł, elegancką sofę i masę praktycznych dodatków, jak np. świeczniki.

W sypialni podobnie spotyka się sprzęty charakterystyczne dla tego miejsca, a więc wielkie łoże, prześliczne szafki nocne i cudne toaletki. W pokojach gościnnych spotkać możemy bardzo często praktyczne komplety wypoczynkowe, składające się na ogół ze skórzanej sofy i dwóch foteli. Jeden z takich pokoi gościnnych może stać się bez wątpienia naszą oazą w domu, może być nią jednak równie dobrze i całkiem inne pomieszczenie.

Cudownie możemy się też poczuć i zrelaksować m.in. w domowej bibliotece, trzeba ją tylko wcześniej odpowiednio urządzić. Jeśli chcemy mieć w tym pomieszczeniu stylowe sprzęty, to warto wybrać rzeźbione witryny i regały. Przyda się też wygodna sofa, na której będziemy sobie mogli zasiąść z ulubionymi książkami.