schody
Budownictwo

Schody w domu – najpiękniejsze i najsolidniejsze

Każdy inwestor zastanawia się w trakcie budowy swojego domu, przed jej rozpoczęciem nad tym, jakiego rodzaju schody będą najbardziej pasować, jakie będą najbardziej się podobać. To na pewno nie jest niczym łatwym, ale jak najbardziej możliwym. Wybór różnego rodzaju schodów na rynku jest bardzo spory. Oczywiście w tym względzie bardzo ważne jest to, aby owe schody były bezpieczne jak również, aby komponowały się z całością otoczenia, ze ścianami oraz wieloma innymi elementami znajdującymi się w domu.

Z czego wykonać schody?

Jeśli mają to być schody żelbetowe, to warto jest o nich pomyśleć na etapie budowy domu, a nawet wcześniej. Tak naprawdę jest to konieczne. Jeśli natomiast nasze schody będą wykonane z elementów gotowych, które zamawiamy u podwykonawcy, to można dokonywać pewnych zmian w trakcie budowy. Na elementy gotowe zasadniczo i tak musimy pewien czas czekać. Ważne jest jednak to, aby dokonać dokładnego ich pomiaru. W tym względzie w głównej mierze mowa jest o zamawianiu schodów drewnianych w zakładzie stolarskim lub też w dużych sklepach budowlanych. Schody żelbetowe to na pewno bardzo duża wytrzymałość, aczkolwiek tutaj nie można mówić o mniejszych możliwościach ich kreowania.

Schody modułowe

Schody modułowe to znacznie więcej możliwości. Wykonuje się z drewna lub też ze stali. Ważnym czynnikiem jest ich właściwy montaż, aby były po prostu bezpieczne. Jeśli mowa o schodach modułowych, to na pewno mamy znacznie większe możliwości odnoszące się do kolorystyki. Istotne jest to,  że w odniesieniu do schodów modułowych, można mówić o możliwości ich samodzielnego montowania. Oczywiście jeśli mamy pewność tego, że zrobimy to dobrze, estetycznie. W niektórych przypadkach możemy także mówić o połączeniu zastosowania drewna oraz metalu. Cała konstrukcja schodów wykonywana jest ze stali, a stopnie schodów to drewno. Możliwości względem rodzaju schodów, jakie będą znajdowały się w danym domu są bardzo szerokie. Rynek oferuje nam w tym zakresie bardzo wiele, a zatem chodzi tylko o podjęcie tej jednej, jedynej decyzji.