okna
Budownictwo

Montaż okien

Wybór okien do naszego nowego domu czy też do naszego mieszkania nie jest czymś oczywistym. Na rynku mamy do czynienia z funkcjonowaniem bardzo wielu podmiotów zajmujących się zarówno produkcją okien jak i ich montażem. Mówiąc o sporej konkurencji, będziemy także mówili o podniesieniu jakości świadczonych usług. Do tego dochodzą także dosyć atrakcyjne ceny, a więc finalnie każdy klient ma możliwość dokonania wyboru spomiędzy wielu różnych propozycji. Mówiąc o montażu nowych okien, będziemy wskazywać na ich konkretne cechy. Nowe okna na pewno powinny być estetyczne, na pewno powinny być w takich kolorach, na jakie chce postawić konkretny klient. Istotnym elementem na pewno są także konkretne parametry, konkretne cechy danego asortymentu.

Szczelne i bezpieczne okna

Okna powinny być szczelne, powinny zapewniać ciepło w okresie jesiennym oraz zimowym, a ponadto również powinny chronić przed różnego rodzaju zjawiskami atmosferycznymi. Jak powinien wyglądać fachowy montaż nowych okien? Na pewno od tego elementu zależy bardzo wiele, ponieważ nawet najlepszej jakości okna, które jednak będą niewłaściwie zamontowane, nie będą spełniały swojej roli. Mówiąc o właściwej technice montażu okien, musimy wskazać na pierwszy krok, jakim jest rozstawienie klocków podporowych. Mowa jest o elemencie pozwalającym równo i właściwie ustawić dane okno w otworze okiennym. Kolejnym z wymaganych do wykonania kroków jest przytwierdzenie ramy okien do murów. Wykonuje się to przy pomocy specjalnych wkrętów. Kolejną z czynności niezbędnych do wykonania jest wykonanie tak zwanego ciepłego parapetu ze styroduru. Przechodzimy do następnego etapu, jakim jest osadzenie okna na owym ciepłym parapecie. Przyklejamy wewnątrz taśmę do profilu okna, a następnie dokonujemy aplikacji pianki montażowej. Spełnia ona także inne role, ponieważ jest to bardzo dobrej jakości izolacja akustyczna oraz termiczna.

Prawidłowy montaż

 Od wewnątrz przyklejamy także paroszczelną taśmę, dzięki czemu mamy zapewnioną ochronę pianki przed wnikaniem do niej wilgoci. Prawidłowy montaż okna powoduje, że może ono spełniać swoją rolę przez wiele lat. Dlatego też odnosząc się do owego montażu, należy jasno podkreślić, że tym zagadnieniem powinny zajmować się tylko i wyłącznie osoby mające w tejże materii odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę. W przeciwnym razie może dojść do niewłaściwego montażu, który może mieć bardzo wiele negatywnych skutków. Nie należy zatem tych prac wykonywać tylko i wyłącznie samodzielnie sugerując się chociażby tylko internetowymi poradnikami.