kuchnia
Dom

Jak wykończyć kuchnię?

Nasza kuchnia wymaga remontu? A może jest świeżo wybudowana i potrzebuje wykończenia? Ważnym elementem jest przede wszystkim elektryka i hydraulika. Musimy zwrócić uwagę na to, czy wszystko jest w porządku. Jeśli jest to nowo wybudowany  budynek, możemy założyć, że ten element mamy z głowy. Jeśli natomiast jest to starsze budownictwo, powinniśmy zadbać o własne bezpieczeństwo i sprawdzić jakość. Pamiętajmy, że nie zawsze oszczędzanie może być dobre. Czasem warto dołożyć raz, żeby potem nie ponosić kolejnych dodatkowych kosztów.

Swój ulubiony wystrój

Następnym elementem będzie także to, czego pragniemy. Jeśli wiemy czego chcemy, to nie ma problemu. Jeśli jednak wahamy się, możemy skorzystać z usług architekta bądź inspirować się na Internecie.  Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w których spędzamy zdecydowanie dużo czasu. Warto więc zadbać o to by była funkcjonalna oraz miała atrakcyjny wygląd. Na pierwszy ogień pójdzie układanie podłóg i wykończenie ścian i sufitu. Kuchnia jest miejscem, gdzie panuje wilgoć. Powinniśmy zdecydować się na takie materiały, które nie będą trudne w utrzymaniu czystości. Warto też zrezygnować z nawierzchni drewnianych. Najpopularniejszym sposobem jest ułożenie  w kuchni płytek ceramicznych. Większość osób jednak decyduje się na niskobudżetową wykładzinę PVC, panele lub też parkiet (dwa ostatnie są trudniejsze w utrzymaniu czystości). Płytki podłogowe są najbardziej odporne i najłatwiejsze w wyczyszczeniu, więc są bardzo dobrym rozwiązaniem. Zawsze należy pamiętać także, by kupić nieco większą ilość płytek. W następnej kolejności wykończenie ścian i sufitu.

Drobne wykończenia

Na ścianach możemy ułożyć płytki, a sufit pomalować. Wszystko jednak zależy od tego, jak pragniemy zaaranżować naszą kuchnię. Płytki są tradycyjnym sposobem na wykończenie kuchni, jednak coraz większą popularnością cieszą się szklane panele kuchenne. Wykonuje się je ze szkła hartowanego, co daje odporność na uderzenia, wysokie temperatury i zadrapania, a ponadto są one jedynie nieznacznie droższe od płytek, a dają dużo lepszy efekt wizualny. Dodatkowo można na nich nadrukować dowolny wzór lub podświetlić przy pomocy LED’ów. Kiedy to wszystko jest gotowe, czas na wyposażenie. Tutaj koszty są także różne. Kupno lodówki, mebli, a także zmywarki czy zlewozmywaka to spore koszty same w sobie. Do tego różnego rodzaju stoły, krzesła. Wybór jest ogromny i każdy z nas ma odmienny gust. Dlatego też ciężko jest jednoznacznie określić ceny produktów, bo są one różne. Szeroki asortyment daje nam dużo możliwości różnego rodzaju aranżowania i wykańczania naszej kuchni.