Jak działa pianka memory w poduszkach?
Dom

Jak działa pianka memory w poduszkach?

Pianka memory to prawdziwy hit współczesnej technologii. Jest to czynnik, który stanowi sekret skutecznego działania poduszek ortopedycznych jak również i materacy oferowanych przez sklepy medyczne oraz inne profesjonalne sklepy. Poduszki ortopedyczne to produkt, który pozwala na uzyskanie znacznie lepszej jakości snu jak również pozwala odciążyć kręgosłup człowieka. Pianka memory to nie jedyny materiał, na którym bazują owe poduszki ortopedyczne, ale na pewno jest to najlepszy wybór. Dlaczego wypełnienie owo nazywane jest pianką memory i gdzie tkwi sekret skuteczności, sekret popularności owego elementu?

Właściwości pianki memory

Pianka memory to nic innego jak specjalistyczne tworzywo. Jest to specjalistyczna pianka poliuretanowa, która odznacza się bardzo dużym stopniem gęstości oraz bardzo wysokimi właściwościami rozprężającymi i termoelastycznymi. W praktyce oznacza to, iż owa pianka memory reaguje zarówno na temperaturę jak i na nacisk ciała danej osoby. Jakie ma to znaczenie dla danej osoby? Pianka memory pozwala idealnie dopasować produkt do ciała danej osoby. Zarówno materac jak i poduszki z wypełnieniem z pianki memory powinny być produktem stosowanym tylko i wyłącznie przez jedną osobę, jest to produkt indywidualny, z którego nie powinna korzystać więcej jak jedna osoba.

Materace, które są wykonywane z pianki memory mają jeszcze jedną bardzo ważną cechę. Chodzi mianowicie o to, iż doskonale absorbują one różne wstrząsy oraz wibracje. Ma to przełożenie na możliwość uzyskania bardzo dobrej jakości nieprzerwanego snu. Nie można nie wskazać także na jeszcze jeden istotny aspekt. Pianka memory jest bowiem materiałem, który jest odporny na różnego rodzaju alergeny, w tym na działanie pleśni oraz grzybów.

Korzyści płynące ze stosowania pianki memory

O kilku korzyściach płynących ze stosowania materacy oraz poduszek opartych na piance memory już wspomniano. W tym miejscu jednakże należy wskazać na inne. Chodzi mianowicie o:

  • usunięcie naprężeń powstałych w kręgosłupie
  • zniesienie nacisku na rdzeń kręgowy,
  • zniesienie napięć powstałych na poszczególnych kręgach i krążkach międzykręgowych
  • zniesienie napięcia mięśniowego

Pianka memory to nowoczesna technologia w służbie zdrowia człowieka. Pianka memory jest rozwiązaniem w sposób szczególny odnoszącym się do kwestii prawidłowej dbałości o zdrowie kręgosłupa. Produkty bazujące na piance memory powinny być opatrzone stosownym certyfikatem. Tylko ów certyfikat jest bowiem dowodem skuteczności oraz oryginalności danego produktu.

Oczywiście zakup materaca lub poduszki ortopedycznej z pianką memory to nieco większy wydatek. Niemniej jednak są to koszty, które warto ponieść z uwagi na kwestię właściwej dbałości o swoje zdrowie, o zdrowie swojego kręgosłupa. Tym samym jest to element, na którym nie warto przesadnie oszczędzać. Wszakże większość osób narzeka na bóle pleców, na niewygodne materace. Produkty z pianką memory są w stanie znacząco poprawić jakość snu bez bólu oraz bez porannego uczucia niewyspania.

Sprawdź również artykuł: jaka poduszka dla 2-letniego dziecka?