Hosting WordPress - jak znaleźć idealny pod swoją stronę?
Internet

Hosting WordPress – jak znaleźć idealny pod swoją stronę?

Wybór właściwego serwera dla strony internetowej jest czymś kluczowym, aczkolwiek na pewno nie łatwym. Wybór nie jest prosty między innymi, dlatego, że firm zajmujących się tym zagadnieniem jest na rynku bardzo wiele. Hosting WordPress nie jest czymś jednoznacznym dla każdego, ponieważ każdy ma nieco zróżnicowane oczekiwania. Tym samym to, co jest odpowiedniego dla właściciela danej strony internetowej, nie będzie dla właściciela innej witryny.

Czym jest hosting i jakie są jego rodzaje?

Hosting jest pewną usługą, w której danemu podmiotowi udostępnia się pewną infrastrukturę niezbędną do tego, aby móc prowadzić stronę internetową. Rodzajów usług hostingowych możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje:

  • – serwer wirtualny
  • – VPS
  • – serwer dedykowany

Odnosząc się do parametrów technicznych, należy podkreślić, że WordPress nie wykazuje zbyt dużych wymagań odnoszących się do serwera. Prosty hosting WordPress da radę spełnić wszelkie oczekiwania. Wystarczającym wydaje się być zastosowanie interpretera PHP 5.6 lub 7.0. Poza tym istotna jest także właściwa baza danych MySQL. Wersja 5.6 będzie w tym miejscu odpowiednim wyborem. Bardzo ważnym aspektem jest zwrócić uwagę na to, aby nie korzystać z usług firm hostingowych, które nie bazują na aktualnych wersjach PHP. Należy także pamiętać, że w przypadku niektórych wtyczek dla WordPressa wymaganym elementem może być instalowanie na serwerze dodatkowych modułów. Warto także zauważyć, że niektóre firmy zajmujące się hostingiem, mają w swojej ofercie serwery, które są ściśle dedykowane WordPressowi.

Kwestie bezpieczeństwa

Nie można tutaj zapomnieć o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Bardzo pozytywne jest to, że bardzo duża część firm zajmujących się hostingiem stawia na poprawę bezpieczeństwa dla stron internetowych, które są oparte na WordPressie. Stosowane są tutaj mechanizmy WAF blokujące niebezpieczne, podejrzane żądania. Jednocześnie także można stosować mechanizmy, które skanują pliki na danym serwerze, aby móc wykryć złośliwe kody.

Określone ograniczenia

Należy pamiętać, że nie istnieje coś takiego jak nielimitowane usługi hostingowe. Dlatego też przed wyborem konkretnej oferty firmy hostingowej, należy sprawdzić kilka istotnych szczegółów. Mowa jest mianowicie o oferowanej wielkości miejsca na dysku, o wielkości transferu oraz o ograniczeniach związanych z kontami e-mail. Jeśli dany użytkownik przekroczy określone limity, to wówczas strona internetowa przestanie być aktywna. Dopiero w momencie odnowienia owych limitów możliwe będzie ponowne z niej korzystanie.

siriuspro.pl

Bardzo ważnym elementem jest także zadbanie o wybór takiego podmiotu świadczącego usługi hostingowe, który będzie zapewniał bezpieczeństwo i jednocześnie też będzie można mówić o dużej bezawaryjności. Należy wybrać taki podmiot, który odpowiednio szybko i skutecznie będzie reagować na wszelkiego rodzaju awarie. Wszakże chodzi o to, aby dana strona internetowa funkcjonowała bez zarzutu i aby była dostępna dla potencjalnych klientów bez żadnych ograniczeń, gdyż jest to jedna z kluczowych kwestii dla biznesu.