CorelDraw – technologia, kolor, jakość
Internet

CorelDraw – technologia, kolor, jakość

Dziś świat komputerów zdaje się mieć przed nami coraz mniej tajemnic. Nie bez kozery coraz częściej mówi się o robotach, które w domy będą w stanie zrobić za nas wszystko. Pozostając jednak w dzisiejszej rzeczywistości każdego dnia technologia rozwija się, zwłaszcza jeśli chodzi o poprawianie jakości obrazu i dźwięku. Dziś nie tylko kinowa produkcja, ale i rodzinny film z wakacji można oglądać w rozdzielczości z najwyższej jakości. Jak to możliwe? Tu odpowiedzią jest dobry program graficzny. My postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej o programie graficznym CorelDraw.

CorelDraw – co to jest?

Zanim przejdziemy do omawiania konkretnych danych tego programu krótko o tym co jest jego największą zaletą? Przede wszystkim CorelDraw umożliwia tworzenie profesjonalnych grafik, oraz animacji. Sprawdza się zarówno co celów prywatnych, jak i zawodowych, w tym przy marketingu i reklamie. Z tym programem każdy projekt dopięty jest do najdrobniejszych szczegółów jak np. wygląd czcionek. Jego poszczególne wersje umożliwiają personalizowanie treści pod indywidualne potrzeby każdego użytkownika. Program doskonale działa na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych.

Zasoby programu graficznego CorelDraw

Program graficzny CorelDraw posiada wiele dodatkowych funkcji. Do tych najważniejszych zaliczyć można m.in. 10 000 obrazków clipart, oraz obrazków cyfrowych, możliwość obróbki 2000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości, ponad 1000 czcionek (TrueType oraz OpenType), aż 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów i 2000 szablonów grafik na pojazdy, ponad 500 interakcyjnych ramek (w tym także ramek zdjęć), ponad 600 rodzajów wypełnień mapą bitową, wektorowych, oraz tonalnych. Szeroka dokumentacja programu zawiera m.in. przewodnik szybkiego startu, kartę szybkiego wyszukiwania, czy plik pomocy.

Szkolenia i tutoriale

Program graficzny CorelDraw to również profesjonalne pakiety szkoleń. Tu pomocne okazują się przewodniki, oraz filmiki wideo, które przeprowadzają użytkownika przez tajniki programu krok po kroku. Dodatkowo mamy tzw. samouczki „okiem eksperta”. By jednak móc korzystać ze wspomnianych szkoleń potrzebne Ci będzie przede wszystkim stałe łącze internetowe. Należy pobrać aplikacje (BenVISTA PhotoZoom Pro 4, a także Website Creator), następnie należy zalogować się i uwierzytelnić kopię pakietu CorelDraw Graphics Suite. Program można uwierzytelnić w trzech wariantach: po uprzedniej instalacji pakietu, przed uruchomieniem, lub w trakcie korzystania z aplikacji.