łazienka
Dom

Błędy w urządzaniu łazienki

Łazienka jest w każdym domu oraz mieszkaniu pomieszczeniem, które powinno zapewniać pełen komfort użytkowania. To miejsce dla intymności, a tym samym powinno ono spełniać określone kryteria. W sztuce urządzania łazienki popełnianych jest kilka zasadniczych błędów. Tym samym należy mieć ich świadomość i tym samym ich nie powielać.

Jak właściwie dobrać płytki?

Pierwszą kwestią jest dobór płytek łazienkowych. Jeśli wybierzemy jasne płytki, to musimy się liczyć z tym, że utrzymanie czystości będzie znacznie trudniejsze. Poza tym dodatkowo jeżeli wybierzemy jasne fugi, to należy mieć świadomość, że te po kilku latach lub nawet kilku miesiącach będą szarzeć. Tym samym łazienka zatraci nieco ze swej estetyki. Kolejnym z popełnianych błędów jest niewłaściwy dobór mebli łazienkowych. Mogą być oczywiście praktyczne, ale zabraknie estetyki. Tak się dzieje jeśli dobieramy meble różnych producentów. Tym samym istotnym elementem jest zakup mebli tylko i wyłącznie od jednego producenta. Kolejna kwestia dotyczy lustra. Jeśli jest ono odpowiednio ustawione, może optycznie powiększyć pomieszczenie.

Odpowiednie lustro

Lustro powinno być zawieszone przynajmniej 180 cm nad podłogą i na odpowiedniej wysokości nad umywalką z uwagi na to, aby nie było ono przez cały czas zachlapane. Jakiekolwiek błędy w aranżacji łazienek powodują, że pomieszczenie to staje się znacznie mniej przytulne. Tym samym przed przystąpieniem do urządzania łazienki należy bardzo dokładnie przemyśleć każdy szczegół. Popełniane błędy trudno będzie później zniwelować.