poddasze
Dom

Pokój marzeń ze starego poddasza

W wielu starszych domach mamy do czynienia ze spadzistym dachem. Tym samym bardzo często mamy również do czynienia ze starym strychem, ze starym poddaszem. W wielu domach owo poddasze nie jest należycie wykorzystywane, w wielu domach po prostu jest to miejsce, w którym umieszcza się wszystko, co niepotrzebne w danej chwili, a co być może przyda się w przyszłości. Krótko zatem mówiąc, będziemy wskazywać na pewnego rodzaju skład gratów. Tymczasem jednak owo stare poddasze można bardzo dobrze dla siebie wykorzystać. W jaki sposób?

A może pokój?

Jedną z bardzo korzystnych możliwości może być zaadoptowanie tego poddasza na pokój. Można mówić o pokoju dla dziecka, dla nastolatka, na odrębny azyl dla osoby, która dorasta i jej potrzeba pewnego rodzaju izolacji jest jak najbardziej widoczna. Oczywiście można także owo poddasze zaadoptować na pokój dla nas samych, na dodatkowy pokój w naszym domu, w którym będziemy mogli przyjmować gości, który będziemy mogli przeznaczyć na inne cele. Można śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych pomysłów, co zrobić z taką powierzchnią, co można zrobić z owym starym poddaszem. Na pewno jego zaadaptowanie wymaga konkretnych środków  finansowych, na pewno wymaga konkretnej pracy. Jednym z elementów, który będzie ważny, jest na pewno ocieplenie tego poddasza, dzięki czemu nie będziemy mieli do czynienia z uciekaniem nadmiernej ilości ciepła.

Jak to zrobić?

W starych domach bardzo często możemy bowiem mówić o tym, że poddasze nie jest ocieplone, ale jeśli jest to tylko poddasze, na którym mamy zgromadzone różne graty, to ocieplenie tego miejsca wówczas nie jest konieczne. W momencie, gdy chcemy tam urządzić pokój, warto nie tylko ocieplić strop, ocieplić dach, ale ponadto warto zadbać o ogólne jego odnowienie. Bardzo często stosowanym materiałem, stosowanym rozwiązaniem są płyty gipsowo-kartonowe. To rozwiązanie praktyczne i stosunkowo tanie. Jeśli chodzi o szczegóły wystroju nowego pokoju, to oczywiście każdy z nas może mieć swoje własne wyobrażenie, każdy z nas może mieć swoje własne potrzeby i  tym samym każdy z nas może tam umieścić te elementy, które będą tam mu potrzebne.

Warto zaznaczyć, że owo poddasze w starych domach często jest nieodpowiednio wykorzystywane. Tymczasem tak naprawdę jest to doskonałe miejsce do tego, aby móc tam urządzić odrębne pomieszczenie, którego w naszych domach może nam często brakować. Wiele osób decyduje się właśnie na to, aby z tego poddasza zrobić dla siebie lub też dla swojego nastoletniego dziecka odrębny pokój.