Finanse

Swobodne konto

Konto swobodne to innowacja na rynku finansowym. Jak działa takie konto? Założone w wirtualnym oddziale banku, – Getin Online. W celu założenia konta nie musimy wychodzić z domu. Dokumenty wypełniamy w internecie. Co potem?

W przypadku normalnego konta będziemy musieli poczekać na kuriera, co trwa czasami kilka dni. Konto swobodne to ekspresowe uruchomienie. Zaraz po wypełnieniu formularza dostajemy na swój e-mail potwierdzenie, wraz z loginem. Hasło otrzymujemy sms-em na podany wcześniej numer komórki. Na tym etapie konieczne jest złożenie podpisu na dokumentach, a zatem idziemy do placówki lub czekamy na kuriera. Za prowadzenie rachunku swobodnego nie płacimy pieniędzy, tak samo jak za korzystanie z karty do niego.

Jak możemy wyczytać tutaj bank jasno mówi kiedy mamy bezpłatne konto, o czym warto przeczytać w regulaminie. Obsługa bankomatów także darmowa, podobnie jak przelewy krajowe. A wypłata gotówki w oddziale też jest czymś darmowym. Swobodne konto to ciągły dostęp do swoich oszczędności z pomocą internetu. Możemy bez opuszczania domu skorzystać z konta i zamawiać inne produkty. Otwierając konto możemy od razu zdecydować się na kartę kredytową. Regularne korzystanie z konta to prezent od banku – tutaj możemy zamówić sobie nawigację do samochodu, drukarkę lub odtwarzacz do muzyki.

Jak w przypadku każdego rachunku bankowego – nie mamy nic za darmo. Szczegółowo sprawdźmy, jakie są warunki prowadzenia konta darmowego. Normalnie wygląda to tak, że powinniśmy dostać na swoje konto minimum 100 zł i wydać z pomocą karty 400 zł miesięcznie. W przeciwnym razie prowadzenie konta będzie nas kosztować 9,99 zł. A co z kartą płatniczą? Koszt to 3,99 zł. Nasze konto za darmo kosztuje zatem prawie 14 zł, jeśli nie spełnimy konkretnych warunków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *